Znakomite grono polskich autorek i autorów napisało dwanaście opowiadań o supermocach, czyli określonych postawach, które budują poczucie własnej wartości u dzieci. W książce znalazły się opowieści o: poczuciu humoru, troskliwości, asertywności, otwartości, samoświadomości, wytrwałości, pozytywnych relacjach, akceptacji siebie, wyrażaniu emocji, poczuciu sprawczości, aktywności i zaangażowaniu. Poczucie własnej wartości to ważny element zdrowego rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci. Warto więc nieustannie wspierać je w stawianiu czoła wyzwaniom. Wspólne czytanie opowiadań może być punktem wyjścia do rozmów na ten temat. Opis pochodzi od wydawcy
Prezentowany tom zawiera wiersze i piosenki powstałe w okresie II wojny światowej. Ich teksty układają się w swoistą kronikę dramatycznych losów i chlubnego szlaku bojowego II Korpusu Polskiego. Opis pochodzi od wydawcy
UWAGI:
Oznaczenia odpowiedzialności: Feliks Konarski (Ref-Ren) ; oprac. Andrzej Krzysztof Kunert.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 614946 od dnia:2024-08-29 Przetrzymana, termin minął: 2024-09-30
To wyjątkowy zbiór czułych opowieści o miłości. Chociaż codzienność przytłacza rutyną, trzeba znaleźć czas dla siebie, w którym można spełniać swoje ukryte pragnienia. Niektóre bohaterki są gotowe oddać się namiętności już po pierwszym spotkaniu, inne odkrywają ją na nowo po wielu latach wspólnego życia. Wszystkie pragną miłości i spełnienia. Jedne szukają go w romantycznym hotelu w górach, inne odnajdują je przypadkiem, w podróży lub przy blasku świec we własnym domu. Najważniejsze, że każda z nich ma odwagę, by przeżyć niezapomniane chwile.
Na okładce: Czy jest wogóle sens pytać kogoś o przeznaczenie? A może najwyższa pora zadecydować o czymś samemu? Nie pytać, nie radzić się, nie słuchać [>>] innych. Oznaczenia odpowiedzialności: Liliana Fabisińska, Magdalena Majcher, Adriana Rak, Natasza Socha, Edyta Świętek, Magdalena Wala.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Po jedenastu latach od premiery pierwszego kryminału z komisarzem Maciejewskim dziesiąty tom wieńczy historyczne dzieło!
Jak zapowiadał po opublikowaniu Czasu Herkulesów, dziewiątej i ostatniej powieści z Zygą Maciejewskim, Marcin Wroński pomysłowo i ciekawie zamyka swój kryminalny cykl retro. Na pożegnanie w tomie Gliny z innej gliny zbiera opowiadania i prozy, których bohaterem jest niepokorny komisarz oraz Lublin od lat 20. do 80. XX wieku. A nawet w XXI wieku! To wyborna lektura dla miłośników serii oraz wielbicieli dobrych kryminalnych historii.
Autor zaprosił do udziału w tym przedsięwzięciu Ryszarda Ćwirleja, Roberta Ostaszewskiego i Andrzeja Pilipiuka, których opowiadania z Zygą Maciejewskim są prawdziwą ozdobą zbioru i wzruszającym literackim podziękowaniem dla sławnego kolegi po piórze.
Zbiór gorących opowiadań na zimne wieczory. Za oknami mróz, z daleka słychać dzwonki przy saniach, śnieg skrzypi pod butami, a w ciepłym wnętrzu, rozświetlonym blaskiem ognia igrającego w kominku, spotykają się spojrzenia, splatają się palce, usta łączą się w pocałunku. Zamiast szelestu papieru towarzyszącemu rozpakowywaniu prezentów słychać szelest ubrań zsuwających się na podłogę. To będą wyjątkowe Święta.
Oznaczenia odpowiedzialności: Paulina Świst, K.N. Haner, Anna Wolf, Kinga Litkowiec, Agata Suchocka, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, J.B. Grajda, Agnieszka Siepielska, Anna Bellon.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Pięknie ilustrowane dwie opowiastki Beatrix Potter umilą czas spędzany na wspólnym czytaniu przed snem. Tym razem dzieci poznają przygody Marysi Drobnomysiej i króliczka Piotrusia. Opis pochodzi od wydawcy
UWAGI:
Oznaczenia odpowiedzialności: Beatrix Potter ; [tłumaczenie: Anna Matusik-Dyjak ; Barbara Szymanek ; ilustracje: Studio ScarletD Solution na podstawie rysunków Beatrix Potter].
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Ponad sto osób, świadków i uczestników, kobiet, mężczyzn i dzieci - ocalonych - przedstawia nieubarwione, poruszające obrazy świat gett, obozów koncentracyjnych i marszów śmierci. Ich głosy składają się na opowieść o wymordowaniu przez reżim nazistowski ponad sześciu milionów ludzi, w większości Żydów. Świadectwa te poruszają tym bardziej, że świadkowie wspominają też lata przedwojenne, kiedy "życie było bardzo dobre i żyliśmy jak inni...". Mówią tez o czasach powojennych, o próbach powrotu do życia, nie zawsze udanych. Jednak wśród historii mówiących o niewyobrażalnych potwornościach są takie, które świadczą o nadzei i przetrwaniu.
UWAGI:
Oznaczenia odpowiedzialności: Lyn Smith ; [tłumaczenie: Anna Puziewicz]
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
W Styczniu 2021 roku mała wyściełana koperta zaadresowana do detektywa Ralpha Andersona dostarczona zostaje jego sąsiadom, państwu Conradom. Rodzina Andersonów jest na długich wakacjach na Bahamah, skąd mają wrócić trzeciego lutego, i Conradowie zgodzili się do tego czasu odbierać ich pocztę. Kiedy Ralph otwiera przesyłkę, w środku znajduje pendriv`a nazwanego "Jest krew są czołówki". Pendrive zawiera dwie rzeczy. Jedna to katalog ze zdjęciami i spektrogramami dźwięku. Drugą jest rodzaj raportu, czy może raczej pamiętnik mówiony sporządzony przez Holly Gibney, z którą detektyw prowadził śledztwo rozpoczęte w Oklahomie, a zakończone w teksańskiej jaskini. Sprawa ta nieodwracalnie zmieniła sposób, w jaki Ralph Anderson postrzega rzeczywistość. Ostatnie słowa swojego raportu Holly nagrała 19 grudnia 2020. Mówi zdyszanym głosem: Zrobiłam, co w mojej mocy, Ralph, ale nie wiem, czy to wystarczy. Pomimo wszystkich moich przygotowań istnieje możliwość, że nie wyjdę z tego żywa. Gdybyśmy mieli nigdy więcj się nie zobaczyć, chcę, żebyś wiedział, jak wiele twoja przyjaźń dla mnie znaczyła. Jeśli mimo wszystko zginę, a ty postanowisz dokończyć to, co zaczełam, proszę, bądź ostrożny. Pamiętaj, że masz żonę i syna.
Zaczynają się wakacje, pierwsi szczęściarze ruszają na zasłużone urlopy. Czy mogą liczyć na piękną pogodę, miłe towarzystwo i odrobinę zasłużonego spokoju?
A co, jeśli pan z niebieskiej przyczepy okaże się fanem grillowania całą dobę, w łazienkach zabraknie bieżącej wody, a sąsiadka trochę zbyt nachalnie epatuje seksapilem w postaci zbyt skąpego stroju w czerwone kropeczki? Nie można pozwolić, by upragnione dwa tygodnie zmieniły się w koszmar. Trzeba ratować te wakacje za wszelką cenę. URLOP W PRZYCZEPIE KEMPINGOWEJ - CO MOŻE PÓJŚĆ NIE TAK? Opis pochodzi od wydawcy
Maj nieodmiennie kojarzy się z miłością, swobodą, kwiatami i wolnością. Każdy choć przez moment chce poczuć się beztrosko jak motyle wyruszające w swoją magiczną, barwną, chociaż krótką podróż. W antoligii Kiedy budzą się motyle popularne polskie autorki zabierają nas do świata pełnego kolorów i wiosennych porywów serca. Opis pochodzi od wydawcy
UWAGI:
Zawiera: Trzydzieści pocałunków / Agnieszka Lingas-Łoniewska. Przypadkowy drużba / Anna Bellon. Nareszcie mnie widzisz / Agata Czykierda-Grabowska. Pokój [>>] numer 10 / Natalia Nowak-Lewandowska. Amihan / Jagna Rolska. To nie tak, jak myślisz / Alicja Sinicka. Zawsze byłaś moja / Monika Skabara. Bukiet kolorowych frezji / Anna Szafrańska. Najlepsze dopiero przed nami / Sylwia Trojanowska. Oznaczenia odpowiedzialności: Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Bellon, Agata Czykierda-Grabowska, Natalia Nowak-Lewandowska, Jagna Rolska, Alicja Sinicka, Monika Skabara, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni