Nasz baza nie zawiera pozycji której tytył zaczynałby się: DzieciÄcym PiĂłrem : O Panu Jezusie, ApostoĹach, Cudach, PrzypowieĹciach, PowoĹaniu, Ksiach, KoĹciele, Ukrytym Jezusie I Komunii ĹwiÄtej
Warszawa, rok 1938. Jedno miasto, różne oblicza. Gazety nieustannie ostrzegają przed rychłym wybuchem wojny, lecz zajęci swoimi sprawami ludzie nie myślą o zagrożeniu. Nad gwarnymi kawiarniami unosi się beztroski śmiech, a kto tylko może, wyjeżdża z upalnej Warszawy na letnisko. Helena wraz z kuzynem Michałem i aktorem Konradem Wernerem rusza w podróż na Półwysep Helski, by spędzić szalone lato na dansingach i w kasynach. To właśnie tam dochodzi do niespodziewanego spotkania, które zaważy na jej całym życiu. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za chwilę zapomnienia? Nad rodziną rzemieślników z Solca znów zbierają się czarne chmury, a Poldek wciąż nie potrafi się wyzwolić spod władzy despotycznego ojca. Jaki sekret skrywa chłopak? Odetchnijcie bryzą, posłuchajcie jazzu niosącego się z dansingów po oświetlonych księżycem plażach i poczujcie klimat przedwojennych kurortów nad Bałtykiem.
Opis pochodzi od wydawcy
UWAGI:
Oznaczenia odpowiedzialności: Jagna Rolska.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Czy można być fanatycznym nazistą i troskliwym ojcem? Josef Mengele na obozowej rampie decyduje o śmierci setek tysięcy Żydów. Jednocześnie przeżywa z żoną drugi miesiąc miodowy w Auschwitz. Hans Frank nadzoruje trwającą w Polsce rzeź. Wieczorami jest troskliwym ojcem i godzinami ćwiczy z synem grę na pianinie. Hermann Göring z zimną krwią wydaje rozkazy bombardowania miast. Osadzony w norymberskiej celi pisze pełne miłości listy do córeczki.
Jak to jest być dzieckiem zbrodniarza, który przyczynił się do śmierci milionów ludzi? Jak żyć z nazwiskiem, które jest synonimem największego zła? Czy można kochać kata? Dzieci czołowych nazistów po raz pierwszy opowiadają o swoich ojcach. Jedne potępiają ich zbrodniczą działalność i fanatyczne oddanie Hitlerowi, inne próbują ich usprawiedliwiać . Kochają i nienawidzą jednocześnie. Czułość miesza się w nich z odrazą. Wiedza o zbrodniach, których dopuścili się ojcowie, przesłania dzieciom sielankowe wspomnienia najwcześniejszych lat. Czy to mozliwe, że dostrzegają człowieczeństwo w tych, w których my widzimy wyłącznie okrutnych sadystów?
UWAGI:
Bibliografia na stronach 343-345. Indeks.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni